دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

دانلود کتاب

بخشی از متن کتاب:

مایکل راهی برای رفع این مشکل نیز پیدا کرد، او با خود فکر کرد که چطور میتواند به مردم بقبولاند که این محصول دیگر تغییر کرده است. ناگهان فکری به ذهنش رسید، ترکیب این پوشک و لباسهایی که همان شرکت تولید میکردند و پول آپز نام گذاری شده بودند. این باعث شد که والدین از آن استقبال کنند و حالا بچه می توانست با پوشیدن لباس پول آپز که پوشک نیز بشمار میرفت احساس غرور بکند.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

این ابتکار ساده سود سالانه این شرکت را تا یک میلیارد دلار افزایش داد. شرکت کیمبرلی توانست از رقبایش سبقت بگیرد و در کارش موفق بشود.محصول جدید بدلیل فرایند نیازیابی ، بررسی مشکل و تبدیل آن به یک فرصت بود.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

من در کلاسهایم با استفاده از تمرین سیرک وارونه به دانشجویانم شانس آن را میدهم تا به ذهنشان رجوع کرده و مهارت های خود را بطور خارق العاده با ایده های جدید به نمایش بگذارند.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

ماجرا به دهه 1980 برمیگردد. آن زمان بازار سیرک از رونق افتاد و نمایشهای آن تکراری بود و تماشاچی نداشت. به همین دلیل کارگران سیرک برای جذب تماشاچی تصمیم گرفتند که با حیوانات بد رفتاری کنند.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

اما هیچکس به فکر راه اندازی سیرک جدید نبود. با وجود این فردی بنام گالیبرت، که بازیگر دوره گرد کانادایی بود،تصمیمی برای حل مشکل کسادی بازار سیرک گرفت .او سیرکی راه اندازی کرد که بعد سیرک برعکس نام گذاری شد.

دریکی از کلاسهایم فیلمی بنام"در سیرک" که محصولی از برادران مارکس بود، را برای دانشجویانم در معرض نمایش گذاشتم.سپس از آنها خواستم که تمام فرضیه هایشان را درباره سیرک سنتی کنار بگذارند، مانند: چادرهای بزرگ، حیوانات، بلیط های ارزان، کسانی که با صدای بلند مردم را برای دیدن سیرک تشویق میکنند، انجام کارهای تماشایی با اشیاء،موسیقی دلنواز،دلقک ها،ذرت بوداده، مردان قدرتمند و حلقه های آتش و غیره.

بعد از آنها خواستم که تمام این چیزهارا برعکس انجام دهند.مانند: چادرهای کوچک، بلیط های گران، بدون حیوان، بودن دادزن و دلقک و غیره.سپس از آنها پرسیدم که کدام یک از عناصر سیرک را دوست دارند نگه دارند و کدام را دوست دارند  تعویض کنند؟

این تمرین ، یک سیرک کاملأ متفاوت و جالب بود. سپس فیلمی کوتاه از سیرک بر عکس آن مرد کانادایی را برایشان به نمایش گذاشتم تا تأثیر این تغییرات را بدانند.به محض اینکه این کار را با صنعت سیرک انجام دادیم، کاربرد آن برای تمام صنایع،موسسه هاو رویدادهایی مانند رستوران ها و مکانهای ورزشی و شرکتهای هواپیمایی و دیگر مکان ها استفاده شد. شما نیز میتوانید این کار را در زندگی خودتان انجام دهید.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

اما اول باید تمام فرضیه های خود را که با توجه به زمانی که در اختیار دارید و برنامه ریزی کرده اید  پیدا کنید . این کمی دشوار است، زیرا همانطور که درباره آنژیوپلاستی با بالون گفته شد، چنان به فرضیه های ذهنی خود وابسته شده ایم که فکر میکنیم هیچ راه حلی برای حل مشکلات وجود ندارد.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

همانطور که قبلأ گفتم ، ذهن نا هشیار براساس برنامه ای که از کودکی به آن داده ایم عمل میکند و به درست بودن و درست نبودن آن اعتنا نمیکند. پس بهتر است که اول مفروضات ذهنی خود را پیدا کنید و با اراده بالا افکار اشتباه را از ذهن بیرون کنید و از زاویه دیگری به مسائل نگاه کنید.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

افرادی هستند که برای به چالش کشیدن مفروضات ذهنی خود، مهارت بالایی دارند. آنها کلمه نمیتوانم و ناممکن را دوست ندارند. این افراد برای پیدا کردن راه حل هایی برای حل مشکلاتشان ، آنقدر سماجت به خرج میدهند، تا به اهدافشان برسند.این افراد طرحهایی را به عهده میگیرند که از نظر دیگران نشدنی است. تصمیم هایی میگیرند که از نظر دیگران بیهوده است ولی آنها در راهی پیش میروند که پایانش رسیدن به اهداف و رویاهایشان است.

اما دیگران اینگونه نیستند، آنها با ترس و تعجب به آن افراد نگاه میکنند و نگرانند که نکند ماهم شکست بخوریم. میخواهم برای مثال ماجرای زندگی ساندراکوک را برایتان تعریف کنم.

او بدون ترس و بی باکانه تمام مشکلات را کنار زد و با ماجراجویی هایی که مردم عادی در شرایط معمول هرگز جسارت روبروشدن با آنها راندارند، فرضیه هایی را که از قبل تعیین کرده بود،به چالش کشید و در نهایت به هدفش رسید.

زندگی حرفه ای ساندرا از همان اول با مشکلات زیادی  مواجه شد.او دکترای خود را در رشته ریاضی با گرایش منطق گرفت. بعد از آن او به دانشگاه اقتصاد در لندن رفت تا در حین مطالعه و تحقیق، تدریس هم بکند.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

او چند سال بعد دوباره به ایالات متحده برگشت و در موسسه تحقیق استنفورد شروع به کار کرد. ساندراکوک، همچنین بعنوان مشاور در شرکت بوزآلن هامیلتون، کار میکرد. در نهایت او به مدیریت بخش ارتباطات بازرگانی شرکتی بنام موتورلا مشغول شد. این بهترین شغل میتوانست برای او باشد و تا آخر عمرش در رفاه و آسایش زندگی کند. اما او از افرادی بود که بدنبال زندگی ای مملو از هیجان و حادثه بود.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

او هیجان را دوست داشت و بدنبال امنیت شغلی نبود. یکی از رویاهای کودکی ساندرا سفر به دوردست ها و مناطق پرماجرا بود. با وجود کار فشرده اش، او موفق به مسافرت دوهفته ای به مکانهایی از قبیل تبت، نپال، مغولستان و هند شد.

اما هنوز هم دوست داشت به سفرهایش ادامه بدهد. برای همین با یک دلیل موجه از شغلش استعفا داد و برای اقامتی طولانی راهی افغانستان شد. او قدم به راهی گذاشته بود که آینده ای مبهم داشت و با این کار موقعیت و درآمد شغلی اش را از دست داده بود ، اما این کار او را به هدفش میرساند.

در آن زمان اوضاع افغانستان بخاطر جنگ ، کاملأ آشفته و بهم ریخته بود. ساندرا با خود تصمیم گرفت در هرشرایطی به مردم ستمدیده این کشور کمک کند.او بدون اتلاف وقت، ویزا گرفت و برای ایجاد تغییری بزرگ راهی افغانستان شد.

وقتی به کابل رسید، او متوجه شد که امکاناتی از قبیل ماشین و تاکسی بسیار کم است و نمیتواند روی آنها حساب بکند، بنابراین پس از تلاش فراوان موفق شد، یک هتل را که خبرنگاران از نقاط مختلف جهان در آن ست گزیده اند  پیدا کند و به آنجا رفت.

بعد از اقامت در هتل با افرادی در افغانستان تماس گرفت تا نقشی را برای کمک به مردمان آنجا به او بدهند. به آنها وعده طراحی برنامه های تجاری داد و گفت میتواند در زمینه های اقتصادی و اجتماعی به آنها مشاوره بدهد و حتی زمین را تی بکشد. او هرکاری که بنظر مفید باشد را میخواهد انجام دهد.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

در آخر او با مدیر مرکز افغانستان، بنام نانسی دوپری که در دانشگاه کابل بود،تماس گرفت. نانسی مسئول بازسازی کتابخانه در دانشگاه بود و تلاش میکرد با نقل و انتقال کتابها را بدست مردم برساند.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

ساندرا بعد از اینکه با نانسی ارتباط صمیمانه ای برقرار کرد،طرحی تجاری برای این مرکز کشید و داوطلبانه در هیئت مدیره آنجا شروع به خدمت کرد. او نائب رئیس هیئت مدیره شد و بیشتر وقت خود را صرف جمع آوری منابع مالی برای توسعه کتابخانه میکرد.

ساندرا علاوه بر وظیفه اش در دانشگاه، برای خدمت به مردمان زحمتکش و ستمدیده افغانستان از هیچ کمکی دریغ نمیکرد، برای مثال او با هزینه خودش بیست هزار اصله درخت انار خرید و به خانواده هایی که باغات خود را در جنگ از دست داده بودند، هدیه کرد.

بی شک فردی که زندگی راحت و شغل پردرآمد را در کشور خودش رها کرده و برای کمک به مردم فقیر افغانستان داوطلب شده است، شرایط بسیار سختی را متحمل میشود.اما زندگی راحت و یکنواخت با زندگی سرشار از شور و هیجان و پر از ارزش ، تفاوت زیادی دارند.

افرادی را میبینیم که ازتلاش زیاد برای ساختن زندگی راحت واهمه دارند. آنها در همه کارها احتیاط میکنند. حتی رفتن از نقطه ای به نقطه ی دیگرشهر ، به اندازه ی سفر به مناطق دور و پر خطر برایشان بشمار می آید. این گونه افراد به هیچ عنوان درآمد اندک خودشان را فدای وضعیت نامجهول آینده نمیکنند.

ترس از شکست در وجود ما ، جرأت تلاش برای رسیدن به رویاهایمان را از ما گرفته است. غافل از اینکه این ترس و عقب نشینی، ما را به همان اندازه به عقب میبرد و کمترین تغییری در زندگی ما ایجاد نمیشود.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

اگر نگاهی به شرکتهای موفق بکنیم، متوجه میشویم که آنها در آغاز کار موانع و مشکلات را شناسایی کرده اند و با آنها مقابله کردند و چه خطرهایی را برای رسیدن به اهدافشان پشت سر گذاشته اند. آنها همواره به آینده دلخواهشان فکر کرده اند و تمام موانعی را که دیر یا زود در برابرشان ایجاد شده، کنار زده اند و به موفقیت رسیده اند. میخواهم برایتان شرکت کلایزپزکینز کوفیل و بایرز را نمونه قرار دهم.دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

دانلود کتاب صوتی کاش وقتی بیست ساله بودم میدانستم

دانلود کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم

دانلود کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم میدانستم

,کتاب ,دانلود ,میدانستم ,ساله ,کاش ,    ,دانلود کتاب ,کاش وقتی ,کتاب کاش ,ساله بودم

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تفریح و سرگمی با ما خدمات تعمیر پکیج تهران wosondentaldte حقوقستان ثبت شرکت کفسابی محصولات آفاکس Starlight مرجع پروژه و پایان نامه دانشجویی ملکه های کیپاپ